top of page
PXL_20230811_105140921.jpg

Začátečníci

Každý začátek je těžký. Začátek v pádlování je těžší než v jiných sportech. Řeka je proměnlivá, zároveň budí respekt a ty jen těžko nacházíš rovnováhu. Na zemi ses mohl opřít o pevnou zem a když jsi spadl zůstal jsi ležet. Na řece je všechno jinak. Není snadné se opřít a když "spadneš" řeka si tě nese dál.

Rozhodneš snášet nepohodlí na začátku. Přijmeš fakt, že naučit se pádlovat chvíli trvá. A porozumět řekám ještě déle... Pak jsem připraven Tě naučit pádlovat se vším, co k tomu patří. Nahlédneš do světa, který je bez lodi nepřístupný. Poznáš sebe a radost být na řece.

Jednotná metodika tréninku

Používáme jednotnou metodiku, která vychází ze současné moderní kanoistiky. Pečlivě vybíráme prvky techniky tak, aby na sebe navazovaly v rozvoji kajakáře a důsledně se vyhýbáme technikám, které přetěžují ramena či páteř.

  Pravidelně se účastníme seminářů trenérů vodního slalomu a sjezdu. Trénujeme krizové situace v rámci nácviku řetězce bezpečnosti na vodě.

V neposlední řadě spolupracujeme s renomovanou školou první pomoci ZDrSEM, kde se již 14 let podílíme rozvoji na kurzu ZDrSEM Vodák.

Postupný rozvoj dovedností

Na vodě nemá smysl spěchat a pouštět se do těžších obtížností bez dobře zvládnuté techniky, fyzické kondice a v neposlední řadě i psychické připravenosti. Postupný a pečlivý rozvoj Ti přinese hezčí zážitky než plavecké cvičení s prvky samozáchrany.

Nejlepší začátek je na klidné vodě, proto vzniklo Pravidelné pádlování.  Každý týden jsou tréninky na klidné vodě na řece Svratce v Jundrově. Většina našich kajakářů udělala první záběry a krysy právě tady. Hned od prvních tréninků dbám na správnou techniku a připravím Tě na proudící vodu. Veškeré vybavení je připraveno na místě a můžeš si vyzkoušet širokou paletu lodí. V zimních měsících je tu bazén a výuka Eskymování. Eskymácký obrat je jen další záběr.

První záběry na tekoucí vodě

Na divokou vodu se nemusíš bát. Pečlivě vybíráme bezpečné terény vhodné pro výuku pádlování. Za 15 let kempů pro začátečníky se mi podařilo najít terény, které tě nebudou děsit, ale rozvinou Tvůc cit pro řeku.

Nejjednodušší je Soča pro začáítečníky, která je ideální na seznámení s pádlováním na tekoucí vodě. Krásná příroda a tři dny na přehledné a čisté řece.

Kemp na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném je pořádnou porcí tréninku techniky a rozhodně jej doporučuji absolvovat.

Po absolvování těchto dvou kempů se Ti otevírají dveře do Španělska a na Alpské řeky pro začátečníky. Dva rozdílné kempy, které spojují nezáludné řeky s velkými vlnami.

Pro začátek

bottom of page