Začni pádlovat!


Každý začátek je těžký. Začátek v pádlování je těžší než v jiných sportech. Řeka je proměnlivá, zároveň budí respekt a ty jen těžko nacházíš rovnováhu. Na zemi ses mohl opřít o pevnou zem a když jsi spadl zůstal jsi ležet. Na řece je všechno jinak. Není snadné se opřít a když "spadneš" řeka si tě nese dál.

Pokud se rozhodneš snášet nepohodlí na začátku. Přijmeš fakt, že naučit se pádlovat chvíli trvá. A porozumět řekám ještě déle... Pak jsme připraveni Tě naučit pádlovat se vším, co k tomu patří. Nahlédneš do světa, který je bez lodi nepřístupný. Poznáš sebe a radost být na řece.

Máme jednotnou metodiku, která vychází ze současné moderní kanoistiky. Pravidelně se účastníme seminářů trenérů vodního slalomu a sjezdu. Trénujeme krizové situace v rámci nácviku řetězce bezpečnosti na vodě. V neposlední řadě spolupracujeme s renomovanou školou první pomoci ZDrSEM, kde se již 11 let podílíme rozvoji na kurzu ZDrSEM Vodák.

Nejlepší začátek je na klidné vodě, proto vzniklo Pravidelné pádlování.  Každý týden jsou tréninky na klidné vodě na řece Svratce v Jundrově. Většina našich kajakářů udělala první záběry a krysy právě tady. Hned od prvních tréninků dbáme na správnou techniku a připravíme Tě na proudící vodu. Veškeré vybavení je připraveno na místě a můžeš si vyzkoušet širokou paletu lodí. V zimních měsících je tu bazén a výuka Eskymování.

Na divokou vodu se nemusíš bát. Pečlivě vybíráme bezpečné terény vhodné pro výuku pádlování. Nejjednodušší je Den na řece. Jednodenní výlet na českou nebo moravskou řeku, kde se seznámíš s přírodní vodou a vyzkoušíš si kajak na tekoucí vodě. 

Intenzivní trénink je na vícedenních kempech. Trvají dva až tři dny a každý den jsou dva tréninkové bloky. Postupně si osvojuješ základní dovednosti a zkušenosti.  Můžeš jet na Kempy na kanálech, které probíhají na  českých slalomových drahách. Vybíráme pouze ty, kde jsou moderní překážky. Plavání mezi dřevěnnými "vraty" a oky ve dně je pro začátečníka nebezpečné. Pocit bezpečí a dobrý pocit z pádlování je to nejlepší, co si můžeš odvézt.

Na Soča kempu  se potkávají pokročilí kajakáři a začátečníci. Každý pádluje na jiném úseku, ale večer v kempu se všichni setkají. Pádluješ na krásné řece s nádherným okolím a víš, že už brzy budeš na pokročilých úsecích řeky.

Alpské řeky pro začátečníky měly premiéru v létě 2019 a okamžitě jsem se rozhodl, že tento formát tréninku je bezva i pro začátečníky. Hodně času na trénink, nemusíš nikam spěchat a máš prostor se soustředit na pádlování. Snažím se vybírat vodnaté i techničtější řeky.

Nejdelší kemp je ve Španělsku , který tě promění v kajakáře. Musíš na něj odjet s určitými zkušenostmi, ale teplé počasí a vodnaté řeky tě nadchnou. Surfování na oceánu Tě zbaví strachu z vln a válců. Pádlování si budeš maximálně užívat, protože týden na teplé vodě pro začátečníky s velkými vlnami jinde nenajdeš.

Podrobný popis náročnosti kempů najdeš zde.