Španělsko 2023 - Kajak kemp

"Poprvé jsem uviděl španělské řeky a oceán při výměnném pobytu v Galicii. Fascinovaně jsem sledoval vysoké stupně, nekončící peřeje a obrovské pravidelné vlny na velkých plážích, které přicházely z nekonečného obzoru.

Další výlet byl již plně kajakářský na mistrovství světa ve freestylu v Sortu v roce 2001. Byl jsem lapen v ráji velkých vln, teplé vody, opuštěných řek a neskutečné pohody. Dodnes se divím, kolik se toho dalo sjet na malých rodeovkách s helmou, která chránila sotva proti slunci.

Čas tu plyne pomaleji, stíháš pádlovat, surfovat, snídat v kavárně v přístavu, obdivovat architekturu a usínat na útesu nad příbojem. Možná i proto již proběhlo celkem deset kempů a každý rok se rychle naplní. Pohodu vystihuje článek z kempu v roce 2017."

Španělsko kemp pro pokročilé

Náročnost kempu: 4

Termín: 19.5.-28.5.

Cena za kemp 12 500-

Cena za cestu 12 500,-

Pyreneje jsou hraniční pohoří mezi Španělskem a Francií, jsou domovem bratří Serrasolses, což samo o sobě naznačuje, že skrývají nečekané poklady mezi extrémními řekami. Nás čekají poměrně vodnaté řeky obtížnosti III-IV+. Kromě řek si odskočíme i do vln Biskajského zálivu.

Pádlování ve Španělsku bude trvat devět dní, z toho celkem 2 dny strávíme na cestě, 2 dny u oceánu a 5 dní na řekách. Na konci května jsou řeky plné vody a vlny na oceánu stojí za to.


Španělsko kemp pro začátečníky

Náročnost kempu: 2-3

Termín: 1.7.-10.7.

Cena za kemp 12 500,-

Cena za cestu 12 500,-

Začneme v mírných letních vlnách na oceánu a postupně se propádlujeme obtížnější řeky náročnost nepřekročí ww II+. Pokud bych si měl vybrat ideální místo pro trénink začátečníků, tak by to bylo Španělsko. Tepá voda v řekách se snoubí se stabilním počasím a neuvěřitelnou scenérií. Řeky působí mohutným dojmem, přesto jsou bezpečné a umožní ti jít rychle vpřed.

Pádlování ve Španělsku bude trvat devět dní, z toho celkem 2 dny strávíme na cestě, 2 dny u oceánu a 5 dní na řekách.


Ubytování:

Ubytování není v ceně, spíme střídavě v kempech i na divoko, náklady na kempy jsou cca 40e.


Požadavky na vybavení

 jsou stanoveny zde


Cena 12500,- zahrnuje:

  • Kemp " Záchrana a bezpečnost" na začátku sezóny
  • profesionální výuku jízdy na obtížné vodě
  • španělsky i česky mluvící trenér
  • výuku taktiky techniky bezpečného postupu na opuštěných řekách
  • záchranu a a trénink kamarádské záchrany na opuštěných řekách