Pravidelně pádluj

Pádlování je pro nás nezvyklá činnost. Pádlo prokluzuje vodou, loď nedrží směr a má chuť obrace se dnem vzhůru. Začít s pádlováním rovnou na divoké vodě je dlouhá a nepříjemná cesta. Proto již hodně let pracuji s tréninkovou metodikou, kde na klidné vodě se připravíš na vodu divokou. Přicházíš s dobrou rovnováhou a umíš řídit loď. Máš čas věnovat se obtížnějšímu terénu a tvoje pohyby jsou automatické.


Pravidelné pádlování začátečníci

Každý začátek je obtížný, proto začínáme na klidné vodě, ve známém prostředí řeky Svratky. Pomalu krok za krokem si zvykneš na loď, zlepšíš smysl pro rovnováhu a postupně přejdeš k přímému záběru a základnímu ovládání lodě.

Každé úterý 17:45 - 19:30 od dubna do října jsou tréninky pro všechny, kteří si chtějí pádlování vyzkoušet nebo správně začít. Trénink začíná prohřátím a protažením. Následují cvičení na Svratce, která Tě připraví na pádlování na peřejnaté řece.

Pravidelné pádlování pokročilí

Kondice a technika musí být v harmonii, proto pravidelný trénink pokročilých střídá lekce zaměřené na správnou techniku pádlování a kondici. Korigovat chyby je daleko snadnější na klidné vodě než na tekoucí a pravidelný trénink přináší rychlý růst schopností i kondice.

Každé pondělí od 17:45 od dubna do října jsou tréninky pro všechny, kteří to myslí s pádlováním vážně. Trénink začíná prohřátím a protažením. Následuje pádlování na Svratce. Při kondiční lekci se pořádně zpotíš a budeš cítit každý sval. Technická lekce je klidnější a pomocí cvičení precizuješ své pohyby k dokonalosti.


Trénink probíhá v areálu waterelementu

Trénink se ruší jestliže den před tréninkem je přihlášeno méně než 6 kajakářů, nebo CHMI předvídá teploty nižší než 12 stupňů.


Cena jedné lekce je 450,-                                          pernamentka na 5 vstupů je za 2100,-


Požadavky na účastníka

- dobrý plavec

- základní fyzická kondice

Naučíš se

- efektivně pádlovat

- pokročilé řízení lodi

- zlepšíš sílu a kondici

- komunikaci ve skupině

- zásady rozcvičení a protažení před tréninkem

-zásady správného nastavení lodě