Piemont Kemp 2023

Poprvé jsem přijel do Piemontu z deštivého Švýcarska. Místní kajakář mi do automapy nakreslil úseky, které bych měl jet.  Začalo dlouhé přátelství s krajem, který mě nepřestává překvapovat. Šly za sebou roky objevování nových řek a do hlavy se mi vryla věta německého kajakáře, který popsal střední Sermenzu jako: "Obtížné, ale fér!" Je to charakteristické pro celou oblast. Buď pokorný, používej hlavu a zažiješ nebývalé. I jak souvisí paradajkový šalátik s pádlováním.

Piemont Kemp seznamovací,

aneb Piemont je i pro mírně pokročilé


Náročnost kempu: 3-4

Termín 5.6. - 11.6.

Cena za kemp 9500,-

Cena za dopravu 6500,-


Piemont je část jihozápadních Alp, která se rozkládá pod mohutným masivem Monte Rosa. Díky bohatým srážkám a velkému převýšení (na 25 kilometrech téměř 4000m) vznikly nesmírně zajímavé řeky. Hlavnímu údolí vévodí mohutná Sesia s nádhernými lehčími úseky plnými vysokých vln zelené vody. Jestliže odbočíme do okolních údolí, málokdy ujedeme více než kilometr bez zastavení, protože prohlížení nádherných úseku, obavy a těšení jsou denním chlebem vodáka v údolí Sesie

Jarní kemp na Sesii trvá šest dní. Díky malé rozloze budeme ubytováni po celou dobu v jednom kempu.  Blízkost kvalitních úseků nám dovolí každý den intenzivně trénovat na rozmanité vodě.

Obrázky v galerii jsou z minulých kempů, kdy tento kemp patřil k těm nejtěžším. Letos jsem se rozhodl udělat změnu a vrátit se k jednodušší variantě kempu.Zpřístupnit tak tento kemp i kajakářům, kteří s objevováním těžké vody začínají. Zdejší údolí nabízí i lehčí vodu, skvělou na trénink. Navíc se seznámíš s charakterem řek a návrat na obtížnější řeky bude výrazně snažší.

Cílem kempu je zlepšit jízdu na obtížné vodě, naučit se číst správnou stopu, zopakovat záchranu a první pomoc a naučit se ji aplikovat na řeky severní Itálie.

Maximální počet účastníků je 6.


Ubytování:

Ubytování budeme po celou dobu v jednom kempu, odpadá tak každodenní stavění a poté bourání stanů. Poplatky za kempy nejsou v ceně, je nutno počítat s cenou cca 70 e.

Doprava:

Nejlépe společnou dodávkou.

Povinny přípravný kemp v Roudnici nad Labem


Cena 9500,- zahrnuje:

  • profesionální výuku jízdy na velmi obtížné vodě
  • Kemp " Záchrana a bezpečnost" na začátku sezóny
  • výuku taktiky techniky bezpečného postupu na opuštěných řekách
  • záchranu a a trénink kamarádské záchrany na opuštěných řekách

Cena nezahrnuje: ubytování, poplatek za využití kanálu v Českém Vrbném, dopravu a půjčení materiálu, dopravu osob, stravu, pojištění (doporučujeme uzavřít pojištění zahrnující sjezd divoké vody obtížnosti až WW IV, možno zajistit přes nás) a nic, co není uvedeno.