Piemont Kemp 2022

Poprvé jsem přijel do Piemontu z deštivého Švýcarska. Místní kajakář mi do automapy nakreslil úseky, které bych měl jet.  Začalo dlouhé přátelství s krajem, který mě nepřestává překvapovat. Šly za sebou roky objevování nových řek a do hlavy se mi vryla věta německého kajakáře, který popsal střední Sermenzu jako: "Obtížné, ale fér!" Je to charakteristické pro celou oblast. Buď pokorný, používej hlavu a zažiješ nebývalé. I jak souvisí paradajkový šalátik s pádlováním.

Piemont Kemp jarní

Náročnost kempu: 5

Termín 9.5. - 15.5.

Cena za kemp 9500,-

Cena za dopravu 6500,-


Piemont je část jihozápadních Alp, která se rozkládá pod mohutným masivem Monte Rosa. Díky bohatým srážkám a velkému převýšení (na 25 kilometrech téměř 4000m) vznikly nesmírně zajímavé řeky. Hlavnímu údolí vévodí mohutná Sesia s nádhernými lehčími úseky plnými vysokých vln zelené vody. Jestliže odbočíme do okolních údolí, málokdy ujedeme více než kilometr bez zastavení, protože prohlížení nádherných úseku, obavy a těšení jsou denním chlebem vodáka v údolí Sesie

Jarní kemp na Sesii trvá šest dní. Díky malé rozloze budeme ubytováni po celou dobu v jednom kempu . Blízkost kvalitních úseků nám dovolí každý den intenzivně trénovat na rozmanité vodě. Setkáme se s vodnatými úseky i úzkými soutěskami. Kemp není koncipován jako poznávací zájezd, je intenzivním kurzem pádlování a bezpečnosti v jednom z nejlepších údolí Alp.

Cílem kempu je zlepšit jízdu na obtížné vodě, naučit se číst správnou stopu, zopakovat záchranu a první pomoc a naučit se ji aplikovat na řeky severní Itálie.

Maximální počet účastníků je 6.


Piemont Kemp podzimní

Náročnost kempu: 5

Termín 23.10. - 30.10.

Cena za kemp 9500,-

Cena za dopravu 6500,-

Podzimní kemp v Piemontu má sedm dní. Budeme se snažit pádlovat zejména v oblasti Jižních Alp. Při hledání vody určitě navštívíme i další údolí této výborné lokality. Zda jen Aostal, nebo i Francii záleží pouze na vodních stavech.

Cílem kempu je zlepšit jízdu na obtížné vodě, naučit se číst správnou stopu, zopakovat záchranu a první pomoc a naučit se ji aplikovat na řeky severní Itálie.

Maximální počet účastníků je 6.

Ubytování:

Ubytování budeme po celou dobu v jednom kempu, odpadá tak každodenní stavění a poté bourání stanů. Poplatky za kempy nejsou v ceně, je nutno počítat s cenou cca 50 e.

Doprava:

Doprava je individuální, chcete-li se svézt s námi, neváhejte se ozvat.

Povinny přípravný kemp v Českém Vrbném 10.4.-11.4.


Cena 7500 zahrnuje:

  • profesionální výuku jízdy na velmi obtížné vodě
  • tréninkový kemp v Českém Vrbném
  • výuku taktiky techniky bezpečného postupu na opuštěných řekách
  • záchranu a a trénink kamarádské záchrany na opuštěných řekách

Cena nezahrnuje: ubytování, poplatek za využití kanálu v Českém Vrbném, dopravu a půjčení materiálu, dopravu osob, stravu, pojištění (doporučujeme uzavřít pojištění zahrnující sjezd divoké vody obtížnosti až WW IV, možno zajistit přes nás) a nic, co není uvedeno.