Letní západní Alpy 2023

Západní Alpy si vždy spojím s letním pádlováním. Horko a vodnaté řeky všech obtížností. Právě toto mě vedlo k vytvoření letního kempu, který spojí začátečníky a pokročilé na jednom místě.

Zdánlivě nesourodé spojení, které téměř evokuje pověstnou "dvojku pro všechny" se v této oblasti mění v zajímavý trénink. Na většině řek na sebe navazují snadné a obtížné úseky. To umožní kvalitně trénovat pokročilým kajakářům, kteří se zároveň učí na snadných částech vést začátečníky, kteří získávají motivaci, co je čeká v následujících letech.

Lokalitu jsme si postupně oblíbili a trénujeme zde na jarních i podzimních kempech.

Kemp Západní Alpy

Náročnost kempu: 2, 3-4

Termín 14.7. - 23.7.

Cena za kemp 12 000,-

Cena za dopravu 11 000,-


Letní kemp na pomezí Itálie a Francie Ti dovolí trénovat na zajímavých terénech na úpatí Mont Blancu Monte Rosy. Pro tuto oblast je typický velká různorodost vodních terénů i okolní krajiny.

Každý den nás čeká jeden úsek pro začátečníky a jeden pro pokročilé. Je třeba mít na paměti, že tréninkový úsek ve mnohem více vyčerpávající nežli pohodové klouzání s proudem dolů.

Na kempu se začátečníci seznámí s různými typy Alpských řek, začnou číst vodu a vnímat řeku jako přítele, nikoli za sebou jdoucí překážky. Pokročilí budou pilovat cit pro přesnou stopu, vyzkouší si vedení skupiny i starost o začátečníky.

Cílem kempu je získat plynulý pocit z jízdy, naučit se vnímat řeku i z pohledu ostatních účastníků na kempu. Rozvinout schopnosti bezpečné jízdy ve skupině.

Kemp je vhodný pro ustálené skupiny kajakářů s nevyrovnanou výkonností, kteří chtějí jezdit společně.

Maximální počet účastníků je 6.