Slíbená forma od Ježíška pořád nepřišla?

26.03.2018

Za měsíc odjíždíš na týden pádlovat  a krátký kontrolní běh na šalinu ukázal, že slíbená forma od ježíška stále nepřišla. Novou creekovku jsi naplnil po okraj lezeckým materiálem, koupil větší peli case na novou zrcadlovku a banální přenáška na jarní řece vyžadovala dvě zastávky, které jsi vyplnil odesláním selfíčka na Instagram. Žádný problém, internet je plný tréninkových programů, které tě dostanou do formy. Zahajuješ striktní paleo dietu, kdy k večernímu pivku si dáš místo brambůrků oříšky. V pondělí vstáváš v pět a běžíš temným městem pět kilometrů rychlostí, která děsí i ostřílené běžce. Naštěstí máš 8 hodin v práci na regeneraci, v úterý se nemůžeš stále postavit, protože tě bolí kolena, ale ve středu vyrážíš na Super Soldier Extreme Army Workout. Čtvrtek si oddechneš, v pátek nemá cenu něco dělat, protože jedeš pádlovat a v pondělí si jdeš popovídat s ortopedem jestli Alavis pro koně Ti pomůže na palčivou bolest v ramenou, zádech, kolenech a podivné lupkání v kotnících.

Měsíc do odjezdu není moc času, nemůžeš se dostat na úroveň špičkových sportovců, kteří trénují několik hodin denně celý život. Ale něco pro svoje tělo udělat můžeš. Zkus ho jemnou cestou připravit na týdenní zátěž. Vysvětlit svalům a kloubům, že se umí hýbat. Naučit mozek co může od Tvého těla očekávat.

Už slyším, jak říkáš: "Nesnáším běhání, posilovna je hrozná nuda a strečink bolí."

Máš 4 týdny, každý týden si udělej čas na 4 krátké tréninky. Dvakrát týdně stejně chodíš pádlovat a těch 120 minut určitě najdeš. Dodržuj předepsané dávky, nepřidávej si. Pokud se necítíš dobře uber.

Jeden den trénuj budeš běhat, druhý den pádlovat. Následuje den odpočinku, běh a pádlování. O víkendu jsi na řece nebo máš jiný plán.

Každý trénink začni rozcvičkou, cviky prováděj pomalu nespěchej. Svaly a klouby potřebují čas aby se připravily na zátěž. A mozek se musí soustředit, zaměřit myšlenky na trénink.

Běh není ve skutečnosti klasickým během. Je to příjemný pohyb, který končí dobře prokrveným tělem. Neměl bys být příliš unaven. Ideální je končit s chutí do zítřejšího pádlování.

Pádlovací si užij s maximálním uvolněním. Ani silová cvičení neprováděj s urputným výrazem ve tváři, usmívej se, užívej si rychlost lodi. Vnímej jak klouže po hladině, jak snadno překonává válce. Vnímej její setrvačnost a využij ji ve svůj prospěch. Zvykej si jak postupně zrychluješ, počet záběrů se zmenšuje a jejich efektivita roste.

Pokud se ti podaří z 12ti tréninkových dnů splnit 9 uvidíš, že Tvůj pádlovací týden bude příjemnější. Dozvíš se víc o sobě i o své lodi. Možná se časem rozhodneš nechat si připravit individuální tréninkový plán a opřeš se do pádlování tak jak si zaslouží.

Padluj!

Šimon

Tréninkový plán ke stažení