Sezona 2017

04.01.2018

Jaký byl rok 2017? 

19 eskymování, 55 pravidelných pádlování, 53 dní na kempech je krásný zápis do tréninkového deníčku, ale některé okamžiky stojí za samostatnou zmínku.

Podařil se velmi pokročilý Piemont kemp pro kajakáře, které trénuji již několik let. I přes nepříznivé podmínky se všichni posunuli do terénu, který dříve považovali za nedosažitelný a splnili si tak nejeden kajakářský cíl

Že je Španělsko vynikající lokalitou pro špičkové kajakáře se ví dlouho, ale nápad uspořádat kemp pro začátečníky byl považován za bláznivý. Realita kempu předčila i má optimistická očekávání. Začátečníci na nádherných teplých řekách a oceánu udělali doslova skok vpřed. Kemp s pokročilými byla čistá radost, trenér si spokojeně mnul ruce nad čistými průjezdy a pohodou na řekách, oceánu i mimo ně. Jak vidno, bylo to bláznivě dobré.

Několik let jsem nosil v hlavě nápad uspořádat dlouhý kurz bezpečného pohybu na řece a záchrany. Udělat ho na řece a spojit s tréninkem pádlování. Letos se to podařilo, trval pět dní, proběhl na Soče a celá parta spolupracovala a pádlovala. Trénink v reálném prostředí, na skalách, v soutěsce je nesrovnatelně kvalitnější než nácvik na kanále. 

Kapitolou pro sebe je příběh nevidomého Honzy. V zimě přišel na bazén zkusit zda by mohl eskymovat a na sklonku léta sjel Salzu. Mezi těmito okamžiky proběhlo mnoho hodin tréninku. Celý příběh popsán v posledním vydání Pádlera. Jsem rád, že se Honza rozhodl pádlovat s námi. Honzova jízda na Salze.

Jsem rád, že s námi pádlujete. Mám radost, že roste komunita kajakářů, kteří na sobě pracují. Je skvělé to sledovat.

Přeji všem krásnou sezónu 2018 a desítky odpádlovaných dní.

Šimon a spol.