Seminář o zimní přípravě a eskymování

24.11.2021


Příští rok bude mnoho krys, varují vědci. Výpadek eskymování se musí někde projevit!

Preferoval eskymáky a čelí obvinění z xenofobie.

Čeká nás ledové peklo, zamrznou řeky.

Zpověď kajakáře: "Abstinenční příznaky nešlo vydržet." Inu bažení, vysvětluje MUDr. Nešpor.

Jsme zavaleni děsivými zprávami. Měl bych propadat pesimismu, ale letošní sezona byla výborná. Bavilo mě všech 81 dní na kempech i dalších 64 pravidelných tréninků na Svratce. Stačilo pár dní bez kajaku a nemůžu se dočkat, až začneme s eskymováním. Vaše nadšení a chuť se zlepšovat je fantastický hnací motor. Děkuji!

Čím déle trénuji, tím více upřednostňuji jednoduchost a přirozenost. Nenarodili jsme se v kajaku a většina z nás nepádlovala dřív než uměla chodit. Přesto je mnoho paralel mezi našimi přirozenými pohyby jako je chůze či převalování na gauči a pádlováním.

Trvalo mi čtyři roky, než jsem naučil malovat jako Raphael, ale trvalo mi celý život naučit se malovat jako dítě. Tuto větu pronesl Pablo Picasso. Mám ji moc rád, protože dospělí hledají dokonalost, kde není potřeba. Ohlížejí se na okolí a bojí se zkoušet věci, které se nepodaří. Největší je strach začít úplně znovu se známou věcí.

Přitom je to tak báječné. Podíváš se na věci z pohledu dítěte, vrátí se ti chuť do tréninku. Přestaneš uhýbat chybám, které si již dlouho neseš. Boofuješ jako Kursk a zlepšení přes všechny tutoriály nepřichází? Eskymuješ na klidné, ale na divoké jsi beznadějně ztracen? Na vině je často drobnost, kterou jsi přeskočil v začátcích v touze po co nejrychlejším postupu vpřed. Jenže na vodě se spěchat nedá.

Přes zimu se dá hodně věcí zlepšit a změnit. Připravil jsem tříhodinový seminář na bazéně v Hořovicích mezi Prahou a Plzní. Začneme od úplného začátku a postupně se dostaneme k eskymáckému obratu.

V Hustopečích u Brna bude pravidelný trénink eskymování a na začátku každého tréninku se zaměřím na určitý díl skládanky kajakářského tréninku.

Věřím, že letošní zimu si po dvou letech zase užijeme plnou eskymovací sezónu.

Váš Šimon a instruktoři Padluj!