Na Korsiku? S Tímhle?

24.04.2018

V roce 2016:

"Na Korsiku? S tímhle?" Nevěřícně vrtěl hlavou můj automechanik nad myšlenkou jet na vodácký výlet s 300 000 kilometrovou stařenkou, která měla super silný motor, pohon všech kol a jediná se vrátila bez úhony zpět.

"Na Korsiku? S tímhle?" Mohl si povzdechnout náhodný pozorovatel sledující 28 krysu začátečníka ve Vrbném rozhodnutého, že na Korsiku se jednou propádluje...

Na Korsice jsou cesty daleko od řeky a husté křoví macchia je činí nedostupnými. Řeky musíš dojíždět až na vysedačku. Měl bys být dobře technicky, fyzicky i psychicky připraven. Ovšem měl bys být zejména připraven  královsky se bavit. Protože klouzačka je zábava a tahle trvala 17 vteřin a přivedla nás do jedné z nejkrásnějších soutěsek Tavignana.

Fiume Orbo je v krásné žulové soutěsce, někdo jej nazývá Fiume Mordor, někdo se bojí...Ovšem zábava je zajištěna skupinou maďarských kajakářů s početným filmařským doprovodem, kteří předvádí strhující vystoupení s novými prvky (boof to lean, melt to swim, hit shit). 

Rychle na západní pobřeží! Tuším vodu na Fangu a to je dlouhý akvapark v červených soutěskách. Má hezkou vodu, nízké stupně, krátké katarakty, průzračné laguny, skvělá řeka pro čtvrtý odpočinkový den.

Porto je devět kilometrů vodnatých kataraktů končících v moři...Do moře dojeli jen kajakáři na fotce, ostatní vystoupili v přístavu přímo u putyky.

Taravo teklo tak, že jsme nenašli ani slibované prasátko ve vracáku. Skvělé vodnaté katarakty lemované větvemi stromů dotýkajících se země. Nikdo moc nemluvil, všichni měli pusy roztažené od ucha k uchu. Řeka prodírající se zelení byla nádherná.

Po šesti dnech na řece přišel čas odpočinkového dne. V popisech řek autor opomíjí zmiňovat, že se pouze nesjíždělo. Intenzivně jsme trénovali, pracovali na lepší stopě, technice, pilovali boofy, trénovali čtení vody a záchranu. Trenér není zlý, pouze důsledný.....

K Dolmenu nás dovedla rodilá Korsičanka Dominiqu. Obdarovala nás mrkvemi z pytlíku  U Lidlu. Že jsou pro oslíky pochopila pouze japonská kajakářka Tam - ara. Ostatní je snědli.

Zpátky na východním pobřeží, večerní tréninky na Tavignanu a přes den poslední dvě řeky Asco a Travo. Končí parádní Korsika kemp, byl náročný, plný dřiny a smíchu. Přibylo zase pár kajakářů, s nimiž se nemusíš bát pádlovat.

"Na Korsiku? S tímhle?" to si piš že jo! A dali to ve velkým stylu...

Děkuji za fotky Jiřík Klán. Díky všem co mi pomáhali.

Šimon