JsU nedUtklivU...

03.05.2021

Když se mi říká, co nemám dělat, jsem nedůtklivý.

Když se mi hrabou v soukromí, jsem nedůtklivý.

Když mi brání jet na Korsiku, jsem mimořádně nedůtklivý!

Dodávku zaplnila skupina silně nedůtklivých kajakářek a kajakářů, kteří byli rozhodnuti se otestovat na cokoliv, jen aby se na ostrov vůní dostali.  Ostrov má většinou málo vody, jede se na něj dlouho... Přesto se na něj každý rok vydávají  stovky kajakářů. Letos to bylo úplně jiné.

Otravné a nervozní vyřizování formalit je výbornou přípravou na to být správně hrdě nedůtklivý. Kontrole na rakouských hranicích pak stačí strohé "Corse" a složka papírů.

Hory jsou zasněžené, slunce pálí a Milou v kempu Ernella má radost, že jsme na Ostrově. Jsme tu jediní. Vodní stavy ideální. A pták třívteřiňák (Výreček menší) houká to svoje U...U...U. Pomalu se dostáváme do Korsičtiny .

"Pivu?"

"Ju!"

"Tu!"

"Díku!"

Víc slov je zbytečných, Korsika nám vstupuje do těla.

Skupina je silná, nálada výborná. Nikdo neremcá. Kamenité řeky ukazují jakou má kdo techniku. Nejsi přesný a jsi v maccii. ("Po slidu su v křu"). Buďte opatrní na Fiume Orbo (D. d. Strette), je trošku přeskládané, je na něm nový sifon cca 250 m nad vodočtem, končí v něm většina řeky a při pádlování je vidět na poslední chvíli.

Opuštěné pláže, opuštěné řeky. Nádherný týden, který nezapadne v řadě výletů na ostrov. Jsem hrdý na všechny, kteří se mnou jeli! Korsiko díky!

Váš milý trenér Šimon