Hoši od bobří hráze ... kousek pod Prešpurkem.

08.09.2020

Jak popisuje Martin Hamuljak ve spisku Bobor gegen Rakůsko, první náznaky jednoho z nejlepších kanálů byly položeny již v roce 1825. Tehdy se přemnožili bobři pod Prešpurkem a svými hrázemi odváděli vodu z Dunaje téměř k Vídni. Jejich následný lov,  prodej kožek a klobásek umožnil prudký rozvoj drobného říčního přístavu kousek proti proudu.

Unikátní převýšení ve spojení s celoročně dobrým průtokem vytváří ideální podmínky pro trénink. Letošní kemp byl jestě o kousek lepší, protože vody teklo opravdu hodně a skupina byla silná. Rozhodně to nebyla šůchačka po kameňoch.

Každý den byly dva intenzivní tréninky. Charakter pravého kanálu byl blízký přírodní vodě a doslova vybízel k  tréninku na podzimní alpské řeky  . Část tréninku jsme pracovali na rychlých a čistých lajnách. Volný kanál doslova vybízel k složitějším kombinacím mezi hodně bublajícími vracáky.

Fantastické na prázdném kanále bylo, že nikdo neztrácel motivaci k tréninku a rozhodně se všichni hodně posunuli dopředu a jsem si jistý, že na přírodní vodě budou o hodně jistější. Díky Čunovo!