Chystáš se na sezonu? Já ano!

22.03.2021

Ahoj kajakáři,

letošní zimu jsem rozepsal několik emailů, které začínaly:


Doufám, že v lednu se uvidíme na bazéně....

Doufám, že únor...

Doufám...

Připomínaly spíše dadaistickou báseň, než motivační dopis, který nakopne k tréninku na další sezónu. Myslím, že jsem nebyl sám, kdo by pro současnou situaci použil příměr : "Hrajó jak, když hrbaté chčije na roletu..."

Otevřel jsem svoji milovanou knížku S Matyldou po Indu od Jaromíra Štětiny. Znovu jsem pročítal úvodní kapitoly. Fascinovaně jsem žasnul, čím musela čtveřice vodáků projít, než se jim podařilo odjet na expedici do míst, kam bylo zakázáno cizincům vstoupit. A samotná cesta po řece? Přečtěte si ji a budete cítit hrdost, že jste z malé země, která nemá dechberoucí veletoky, ale srdce kajakáře.

Zvykli jsem si, že všechno šlo snadněji, ale věřím že se naučíme překonávat drobné překážky a řeky nás přivítají s otevřenou náručí. Mnoho z nás ztrácí motivaci trénovat, když nevidí jasný a blízký cíl. Sáhněte do knihovny a přečtěte si V peřejích pod Everestem, Dravé řeky, Nejhlubší údolí světa,Sjížděl jsem dravé řeky... Hned dostane chuť si dát stovku kliků navíc, nebo vzít kajak a trénovat hodinku na klidné vodě.

Lístek na trajekt na Korsiku je koupený, letní Španělsko pro začátečníky je naplněno i další kempy se postupně plní. Hledám všechny cesty, jak odjet na většinu letošních kempů. Neztrácejte motivaci a trénujte zatím sami. Jestliže budete potřebovat radu, neváhejte mi napsat. Loňské jaro jsme intenzivně trénovali na kanálech a díky tomu jsme se v sezóně dostali dál, než jsem doufal. Věřím, že tato sezóna bude neméně skvělá.

Tréninky na Svratce začnou ihned, jakmile situace dovolí. Stejně tak i kempy na kanálech. Neválejte se doma, protože být on-line znamená on líné.

Zkuste si dát tucet aklimatizačních tréninků, než se dostaneme na kanál.
Připravte si vybavení na sezonu.

Držte kajakářské srdce silné, řeky potečou a čekají na nás!

Těším se na společné pádlování a Pádluj!

Šimon Babíček za team Padluj.com