Kempy na umělých kanálechNa kanálech jsem strávil stovky hodin, přesto na ně pořád rád jezdím. Na kanále můžeš pádlovat celý den a večer nejsi unavený. Uděláš si pohodu ve vracáku, surfuješ na vlnce, občas přejedeš proud nebo chytneš nějaký vracáček. Večer sedíš a kecáš o pádlování. Ideální víkend, když zrovna nejedeš pádlovat na řeky.
Kanál se dá zároveň velmi efektivně využít pro intenzivní trénink nejen pro slalomáře. Baví mě vymýšlet tréninkové postupy, které půjdou aplikovat na řece. Dotlačit kajakáře k hranici schopností a posunout je vpřed, aby si jízdu na divoké vodě pořádně užili. Je úplně jedno na jaké úrovni pádluješ, ty největší pokroky v technice uděláš právě na kanále, protože můžeš několikrát opakovat tréninkový prvek. Nikam nepřejíždíš a máš čas i na večerní pohodu s kamarády.

Umělé slalomové dráhy jsou postaveny tak, aby případné plavání v nich bylo bezpečné. Často jsou na velkých řekách, což zajišťuje teplejší vodu.
Každý den má dva tréninkové bloky, ranní a odpolední. Na vodě tak strávíš denně 3-4 hodiny tréninkem. Během výuky používáme ucelenou metodiku, která Ti umožní navázat tam, kde jsi na předchozím kempu skončil. Kempy jsou koncipovány tak, aby ses maximálně zlepšil a zároveň si odvezl příjemný zážitek z pádlování. Jestliže chceš posunout své pádlování na vyšší úroveň je vhodný systematický trénink na slalomových kanálech.

Zařazujeme i tréninkový kemp se zaměřením na bezpečnost na divoké vodě. Tento kemp je v ceně velkých kempů (Španělsko, Korsika, Piemont) a pro jejich účastníky je povinný. Všem ostatním jej maximálně doporučuji, protože základy bezpečné jízdy a záchrany by měl ovládat každý kajakář.

 

Tréninkový kemp v Českém Vrbném a Roudnici

Tyto dva nové kanály jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé kajakáře. Jsou bezpečným místem pro zdokonalování techniky jízdy na kajaku. Oba mají lehké peřeje a dlouhé laguny, které jsou ideální pro výcvik začátečníků a rozpádlování pokročilých. Nechybí části s větším spádem a velmi dobře poskládanými překážkami se spoustou kvalitních vracáků. V obou kanálech se bezpečně eskymuje i plave.

Kemp je připraven pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé kajakáře. Každá skupina má svého instruktora. Všichni instruktoři vyučují podle jednotné metodiky. V jedné skupině je maximálně 6 kajakářů.

Cena za kemp je 3700,- zahrnuje trénink a poplatky za kanál. Ubytování vlastní. Doporučuji kemp nebo ubytovnu přímo u kanálu.

Tréninkový kemp v Čuňovu

Kanál v Čuňovu je nádherná obtížná divoká voda, kterou využíváme pro přípravu kajakářů na těžší řeky. Proto není vhodný pro úplné začátečníky, kteří nezvládají eskymácký obrat na tekoucí vodě.

Silné válce, ostrá rozhraní, značný spád a možnost výběru ze dvou tratí nabízí velké tréninkové možnosti. Trénujeme techniku jízdy v obtížném terénu, sprinty na celé trati, kayakcross...

Dva dny v Čuňovu jsou náročné, ale posunou tě výrazně dopředu.

Cena za kemp je 4400,- zahrnuje trénink a poplatky za kanál.

Ubytování vlastní. Doporučuji kemp nebo ubytovnu přímo u kanálu.


Kemp záchrana a bezpečnost

Tento kemp v Roudnici nad Labem je zaměřen na prevenci rizika a záchranu na řece. Trvá dva dny a každý den budeme dvě hodiny věnovat nácviku bezpečnosti, záchrany a první pomoci. Druhé dvě hodiny jsou vyhrazeny pro trénink defenzivní jízdy na řece, koordinovaného postupu skupiny a signalizace. Tento Kemp tě naučí snížit rizika při jízdě na divoké vodě. Dubnový kemp není vhodný pro uplné začátečníky. Na květnovém v Českém Vrbném jsou naopak vítáni.

Cena za kemp je 3700,- zahrnuje trénink a poplatky za kanál. Ubytování vlastní. Doporučuji kemp nebo ubytovnu přímo u kanálu.

Termíny a přihláška