Kempy na umělých kanálech


Umělé slalomové dráhy jsou ideálním místem pro trénink začátečníků i pokročilých. Jejich bezpečná konstrukce dovoluje naplno trénovat, protože záchrana je snadná.


Začátečníci se zbavují strachu a v klidu se učí základy pádlování. Pokročilí se zdokonalují, jejich tréninky jsou fyzicky náročnější a připravují na konkrétní situace na řece.

Zároveň zařadíme tréninkový kemp se zaměřením na bezpečnost na divoké vodě. Tento kemp je v ceně velkých kempů (Španělsko, Korsika, Piemont ) a pro jejich účastníky je povinný. Všem ostatním jej maximálně doporučuji, protože základy bezpečné jízdy a záchrany by měl zvládnout každý kajakář.

Během výuky používáme ucelenou metodiku, která Ti umožní navázat tam, kde jsi na předchozím kempu skončil. Kempy jsou koncipovány tak, aby ses maximálně zlepšil a zároveň si odvezl příjemný zážitek z pádlování. Jestliže chceš posunout své pádlování na vyšší úroveň je vhodný systematický trénink na slalomových kanálech.

 

Tréninkový kemp v Českém Vrbném a Roudnici

Tyto dva nové kanály jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé kajakáře.  Jsou bezpečným místem pro zdokonalování techniky jízdy na kajaku. Oba mají lehké peřeje a dlouhé laguny, které jsou ideální pro výcvik začátečníků a rozpádlování pokročilých. Nechybí části s větším spádem a velmi dobře poskládanými překážka mi se spoustou kvalitních vracáků. V obou kanálech se bezpečně eskymuje i plave.

Kemp je připraven pro začátečníka, středně pokročilé i pokročilé. Každá skupina má svého instruktora. Všichni instruktoři vyučují podle stejné metodiky. V jedné skupině je maximálně 6 kajakářů.

Cena za kemp je 2490,- zahrnuje trénink a poplatky za kanál.

Ubytování vlastní. Doporučuji kemp nebo ubytovnu přímo u kanálu.


Tréninkový kemp v Čuňovu

Kanál v Čuňovu je nádherná obtížná divoká voda, kterou využíváme pro přípravu kajakářů na obtížné řeky. Proto není vhodný pro úplné začátečníky, kteří nezvládají eskymácký obrat na tekoucí vodě.

Silné válce, ostrá rozhraní, značný spád a možnost výběru ze dvou tratí dává velké tréninkové možnosti. Trénujeme techniku jízdy v obtížném terénu, sprinty na celé trati, kayakcross...

Dva dny v Čuňovu jsou náročné, ale posunou tě výrazně dopředu.


Cena za kemp je 3200,- zahrnuje trénink a poplatky za kanál.

Ubytování vlastní. Doporučuji kemp nebo ubytovnu přímo u kanálu.

Kemp záchrana a bezpečnost

  Tento kemp v Českém Vrbném je zaměřen na prevenci rizika a záchranu na řece. Trvá dva dny a každý den budeme dvě hodiny věnovat nácviku bezpečnosti, záchrany a první pomoci. Druhé dvě hodiny jsou vyhrazeny pro trénink defenzivní jízdy na řece, koordinované postupu skupiny a signalizaci. Tento Kemp tě naučí snížit rizika při jízdě na divoké vodě. termín je 7.4.-8.4. Kemp není vhodný pro začátečníky.

Cena za kemp je 2490,- zahrnuje trénink a poplatky za kanál.

Ubytování vlastní. Doporučuji kemp nebo ubytovnu přímo u kanálu.

Termíny a přihláška