Alpské řeky

Tréninkový kemp kajakářské školy na řekách v Rakousku a severní Itálii

Tento kemp má čtyři varianty: jarní, letní, podzimní a letní pro začátečníky. Mají jedno společné - závisí na aktuálních podmínkách v Alpách. Vybereme region s nejlepšími vodními stavy a v něm tři řeky. Kemp (vyjma poslední varianty) je určen pro pokročilé kajakáře, kteří již nějakou dobu pádlují a chtějí se zdokonalit na méně známých terénech.

Jarní alpské řeky jsou zaměřeny na jarní klasiky, které jsou závislé na tání sněhu. V minulých letech jsme trénovali na Erlaufu, Brandenberger Ache, Aubachu, Lassingu, Loisachu  a dalších řekách v obtížnostech WW 3-4.

Letní alpské řeky jsou ve znamení hukotu vodnatých ledovcových řek. Seznámíš se s jízdou na silné řece, kterou letí desítky kubických metrů modrošedé vody. Kdy jindy se do toho pustit než v horkých letních dnech! Očekávat můžeš Noce, Inn, Oetz, Sannu...

Podzimní alpské řeky zamíří do nádherného údolí Oetzu. Nižší podzimní stavy nám dovolí pádlovat v úžasných soutěskách. Je to místo, kde probíhal i světoznámý závod Adidas Sickline.

Kemp je intenzivní výukou pádlování spojenou s nácvikem záchrany a první pomoci. Během čtyř dnů se učíš pádlovat na středně obtížné vodě v Alpách. Dozvíš se základy záchrany a bezpečného pohybu. Součástí kurzu je i základní blok první pomoci a komunikace s profesionální záchranou.

Letní alpské řeky pro začátečníky jsou logickou součástí rozvoje kajakáře. Proč by si začátečníci neměli užít 4 dny skvělého pádlování v Alpách na krásných letních řekách? Obtížnost nepřekročí WW 2, "bubu faktor" bude nízký, a Ty zjistíš, že coby začátečník nejsi odsouzen k drhnutí Salzy. Metodika tréninku se každý den zaměří na jinou část kajakářských dovedností. Důsledně na tomto kempu nahlížíme na řeky pohledem začátečníka!


Ubytování:

Spát budeme v kempu, ubytování si hradí každý sám.  Nezapomeňte si potřebné vybavení.


Doprava:

Z Brna vyjíždí dodávka za 2700,-, případně po vlastní ose.

Začátek akce vždy ve středu v 18:00 u prodejny Water Element a končíme v neděli ve 20:00 tamtéž.


Cena 6000,- zahrnuje (dle varianty kempu):

- metodický rozvoj dovedností začátečníků

- pokročilou výuku pádlování na obtížné vodě

- nácvik speciálních technik jízdy

- trénink záchrany a první pomoci

Termíny a přihláška