Alpské řeky


Tréninkový kemp na kajaku v Rakousku a severní Itálii na řekách.

Tento kemp má tři varianty, jarní letní a podzimní. Mají jedno společné,  závisí na aktuálních podmínkách v Alpách. Vybereme region s nejlepšími vodními stavy a v něm tři řeky. Kemp je určen pro pokročilé kajakáře, kteří již nějakou dobu pádlují a chtějí se zdokonalit na méně známých terénech.

Jarní alpské řeky jsou zaměřeny na jarní klasiky, které jsou závislé na tání sněhu. V minulých letech jsme trénovali na Erlaufu, Brandenberger ache, Aubachu, Lassingu, Loisachu  a dalších řekách v obtížnostech 3-4.

Letní alpské řeky jsou ve znamení vodnatých ledovcových řek. Seznámíš se s jízdou na silné řece, kterou letí desítky kubických metrů modrošedé vody. Kdy jindy se do toho pustit, než v horkých letních dnech. Očekávat můžeš Noce, Inn, Oetz, Sannu...


Podzimní alpské řeky budou v údolí Oetzu. Nádherné údolí, kde nižší podzimní stavy dovolují pádlovat v úžasných soutěskách. Je to místo, kde se organizuje i nejslavnější závod Adidas Sick Line.

Letní alpské řeky pro začátečníky jsou logickou součástí rozvoje kajakáře. Proč by si začátečníci neměli užít 4 dny skvělého tréninku v Alpách na krásných letních řekách. Obtížnost nepřekročí WW II a zjistíš, že pro začátečníky není jen Salza. Metodika tréninku se každý den zaměřuje na jinou část kajakářských dovedností. Důsledně se na tomto kempu nahlížíme na řeky pohledem začátečníka.


Kemp je intenzivní výukou pádlování spojenou s nácvikem záchrany a první pomoci. Během čtyř dnů se učíš pádlovat na středně obtížné vodě v Alpách. Dozvíš se základy záchrany a bezpečného pohybu. Součástí kurzu je i základní blok první pomoci a komunikace s profesionální záchranou.

Ubytování:

Ubytování si hradí každý sám, budeme spát v kempu, nezapomeňte si potřebné vybavení.

Doprava:

Z Brna vyjíždí dodávka za 2700,-


Začátek akce ve středu v 18:00 u prodejny Water Element a končíme v neděli v 20:00 tamtéž.

Cena 6000,- zahrnuje:

Pokročilou výuku pádlování na obtížné vodě, nácvik speciálních technik jízdy, trénink záchrany a první pomoci.

Termíny a přihláška